Hakkımda

Muhterem Kardeşlerim,

Şubat 1953, şehitler diyarı Çanakkale’nin   seramik ilçesi   Çan doğumluyum. İlk okulu doğduğum köy  Danapınar’da okudum.  Ortaokul Biga, lise Bursa imam-hatip okulu ve İzmir Yüksek İslâm Enstitüsünden 1978 yılında mezun oldum.

Din Kültürü ve Ahlak bilgisi dersi öğretmeni, okul müdür yardımcısı ve Müdür olarak Çan Lisesinde çalıştım. 2004 yılında emekli oldum emekli olunca Hac ve Umrelere gittim. Kutsal topraklar beni benden aldı. Bu mekanlar tüm ümmetin ortak malı olmalı ve gidişler kolaylaştırılmalı. Kur’an ifadesiyle ” Beled’ül  Emin” olmalı.

Gençliği çok yakından tanıma fırsatı buldum.
Branşım olmadığı halde, Psikoloji, Felsefe, Sosyoloji ve mantık derslerine severek girdim. Çok istifade de ettim. Bu yıllarda şiir okudum.  Örnek “safahat” gibi. Yazmayı hiç düşünmedim.

Taki  20 Ocak 2018 Zeytin Dalı Harekâtı başladı. Sonra bu günlere kadar devam etti. Millî ve Manevi değerleri anlatan, Kur’an ve   sünnete    ters düşmeyen, sahih kaynaklara dayanan, bilgi ve belgeleri esas almaya dikkat ettim. Gönül kırmak değil gönülleri almayı amaçladım.  Geçmişi anlatırken ibret almayı seçtim. Bela okumak kula yakışmaz. Kula yakışan dua etmektir. Birçok şiirim dua ile biter. Hz. Peygamberimiz ve 25 peygamberi yazdım. Hatalarım olmuştur. Hatasız kul olmaz.

Selâm ve dua ile Allaha emanet olun.

Hasan   Hüseyin   ARSLAN